Gruaja humb jetën në spital duke nxjerrë tym e flakë nga goja (Foto)

Gruaja humb jetën në spital duke nxjerrë tym e flakë nga goja (Foto)

Një grua në Indi vdiq duke nxjerrë flakë dhe tym  nga goja. Gruaja, e quajtur Sheela Devi, 40 vjeç, u dërgua në spitalin e Kolegjit Mjekësor Jawaharlal Nehru në qytetin e Aligarh, shtet i Uttar Pradesh, nga policia të mërkurën pas marrjes së helmeve.

Çrregullimet e çastit të transmetuara nga CCTV tregojnë momentin kur mjekët futën një tub për thithjen e toksinës, të cilën ata besonin se ishin acid sulfurik, por menjëherë më pas nga stomaku i saj doli tym dhe flakë, të cilat shpërthyen nga goja e saj.

Gruaja, menjëherë më pas vdiq. Thuhet që mjekët po hetojnë shkakun e incidentit fatkeq të paprecentë, pasi dyshohet që substanca që ajo konsumoi reagoi me ajrin dhe me acidin e stomakut.

“Disa shpërthime ndodhën në gojën e saj së bashku me flakë dhe tym  ndërsa ekipi i mjekëve po përpiqej të thithte helmin nga stomaku i saj” tha shefi i spitalit.