Gruevski akuzon LSDM-në për dhunën në Kuvend

Gruevski akuzon LSDM-në për dhunën në Kuvend

Tre orë pas mesnate përmes një konference të jashtëzakonshme është prononcuar edhe kreu i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski.

Ai për dhunën e shkaktuar në institucionin më të lartë ligjvënës ka akuzuar LSDM-në dhe partitë tjera të cilat mbështesin partinë e Zaevit, shkruan Alsat-M.