Haki Abazi shoqërohet në polici pas incidentit me Dardan Molliqajn

Haki Abazi shoqërohet në polici pas incidentit me Dardan Molliqajn

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, e ka denoncuar një sulm fizik, siç pretendon ai të Dardan Molliqajt ndaj tij, në Policinë e Kosovës.

Gazeta Insajderi mëson se Abazi është momentalisht është në stacionin “Qendra” të Policisë së Kosovës në Prishtinë.

Pas debatit në emisionin Pressing në televizionin T7, Dardan Molliqaj i PSD-së dhe Haki Abazi i Vetëvendosjes u përleshën fizikisht.

Abazi akuzoi Molliqajn se e sulmoi atë fizikisht pas mbylljes së debatit televiziv, ndërkaq Molliqaj u shpreh se “asgjë nuk ndodhi” pas daljes nga studio televizive e T7. /Insajderi.com