Haki Abazi: Xhavit Uka ka hall se Vjosa bëhet presidente

Haki Abazi: Xhavit Uka ka hall se Vjosa bëhet presidente

Lidhur me incidentin që ka ndodhur në Kuvendin e Kosovës, ka reaguar edhe Haki Abazi, i cili gjestin e deputetit Uka e ka interpretuar si frike ndaj mundësisë që Vjosa Osmani të bëhet presidente pas të hënës, njofton Insajderi.

Në këtë situatë të tensionuar dhe jo të lehtë, Abazi ka parë në horizont dhe shenja pozitive, duke thënë se  ditë të mira po vinë  e së bashku me të edhe Qeveria Kurti./Insajderi.com