Haradinaj: Askund në programin qeverisës nuk përmenden vaksinat

Haradinaj: Askund në programin qeverisës nuk përmenden vaksinat

​ Ish-deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe njëherësh kandidati për kryetar të Prishtinës nga kjo parti, Daut Haradinaj, ka kritiktuar Qeverinë Kurti për shkak se, sipas tij, në programin qeverisës nuk janë përmendur askund vaksinat.

Haradinaj tha se problemi kryesor i Kosovës është pandemia dhe dëmet e saj.

Në fund mospërmendja e vaksinave se si do të sigurohen ne programin e Qeverisë Kurti, për Haradinajn duhet ë vlerësohet vetë nga qytetarët se a është moskujdes apo injorim./Insajderi.com