Haradinaj: Peja e ka kuptuar që Aleanca në pushtet nënkupton mirëqeverisje

Haradinaj: Peja e ka kuptuar që Aleanca në pushtet nënkupton mirëqeverisje

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë̈ e Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një̈ statusi në Facebook ka ndarë momente nga takimi me degën e Aleancës në Pejë, njofton Insajderi.

Ai ka theksuar se Peja e ka kuptuar saktë që Aleanca në pushtet nënkupton qeverisje serioze dhe zhvillim ekonomik.

“Ideja e Fondit të Mbijetesës Ekonomike, programi i AAK-së për mbështetjen e qytetarëve dhe bizneseve po gjen përkrahje çdo ditë e më shumë!”, ka shkruar ai./Insajderi.com