Haradinaj sot pret në takim një delegacion nga Britania e Madhe

Haradinaj sot pret në takim një delegacion nga Britania e Madhe

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj sot do të takohet me një delegacion nga Britania e Madhe.

Siç bën të ditur zyra e Kryeministrit, takimi do të mbahet prej orës 09:30 në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës.

Pjesë e delegacionit do të jenë  Andrew Page, shef i Departamentit për Ballkanin Perëndimor si dhe Susan Laffey, zyrtare e Lartë e Sektorit Analist, nga Foreign Office, Londër, të shoqëruar nga ambasadori Ruairi O’Connell.

Takimi do të zhvillohet në orën 09:30 në ndërtesën e Qeverise së Kosovës.