Haradinaj shpalos emrat e kandidatëve për zgjedhjet e 17 tetorit: Kemi synim qeverisjen e përgjithshme

Haradinaj shpalos emrat e kandidatëve për zgjedhjet e 17 tetorit: Kemi synim qeverisjen e përgjithshme

Aleanca e Ardhmërisë së Kosovës ka bërë publike emrat e kandidatëve për zgjedhjet e 17 tetorit, shkruan SHQIP.com

Përmes një konference për shtyp, lideri i partisë, Ramush Haradinaj, ka biseduar më shumë rreth kandidaturave të AAK-së dhe programin qeverisës.

“Programi qeverisë që ka një fjalë me qytetarin, i hartuar nga vetë kryetaret e komunave dhe si e tillë është i mëshiruar me qytetarët dhe komunën përkatëse”, ka thënë ai.

Në këtë konferencë, ka folur edhe Besnik Tahiri, kandidat për kryetar në Komunën e Podujevës, ku ka thënë se 17 tetori do të jetë ditë festive.

Më poshtë keni listën e kandidatëve nga radhët e AAK-së për zgjedhjet e 17 tetorit:

Daut Haradinaj- Prishtinë

Rrustem Berisha- Pejë

Ardian Gjini- Gjakovë

Besnik Tahiri- Podujevë

Bekë Berisha- Istog

Bashkim Ramosaj- Deçan

Agron Kuçi- Junik

Ali Krasniqi- Obiliq

Bali Muharremaj- Suharekë

Faton Jakupi- Kamenicë

Mensut Ademi- Vushtrri

Smajl Latifi- Rahovec

Zenun Elezaj- Klinë

Nazim Gagica- Gjilan

Arben Halili- Ferizaj./Insajderi.com