Haradinaj shpërndanë fjalimin e tij ku kundërshtonte Gjykatën Speciale

Haradinaj shpërndanë fjalimin e tij ku kundërshtonte Gjykatën Speciale

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shpërndarë një video ku ai kishte folur kundër formimit të Gjykatës Speciale në vitin 2015, njofton Insajderi.

Përmes një postimi në Facebook, në videon e publikuar, shihet Haradinaj, teksa i’u drejtohej atë kohë deputetëve të Kuvendit të Kosovës, që të kthehet mbrapa ky amendament.

Tutje në video dëgjohet Haradinaj, duke kërkuar nga qeveria dhe deputetet që të bëhet një gjykatë e tillë në Kosovë./Insajderi.com