Haradinaj uron Biden-in

Haradinaj uron Biden-in

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar Joe Biden, në përzgjedhjen e tij si president i ShBA-ve, njofton Insajderi.

Përmes një postim në Facebook, Haradinaj, ka shkrua se “shfrytëzon rastin të uron mikun tim të kahmotshëm Joe Biden, për fitoren në zgjedhjet presidenciale në SHBA, si dhe znj. Kamala Haris për arritjen historike si nënpresidentja e parë femër”.

Në fund Haradinaj ka thënë se pas kësaj dite “të vazhdojmë bashkëpunimin tonë drejt forcimit të lidhjes strategjike mes Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara”./Insajderi.com