Haradinaj uron nxënësit e mësimdhënësit për fillimin e vitit të ri shkollor

Haradinaj uron nxënësit e mësimdhënësit për fillimin e vitit të ri shkollor

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar nxënësit dhe mësimdhënësit për fillimin e vitit të ri shkollor.

Sot në të gjitha shkollat e Kosovës ka fillluar faza e parë e vazhdimit të mësimit klasik.

Për shkak të pandemisë COVID-19 është apeluar kujdes i madh nga institucionet për mësimdhënësit, nxënësit e prindërit, njofton Insajderi.

Ish-kryeministri i Kosovës, Haradinaj, ka thënë të hënën se ky është një shtator ndryshe për dallim nga herat e tjera.

“Është një shtator ndryshe nga vitet e tjera. Me sfida që nuk i kemi përjetuar më parë, do e fillojmë një vit të ri shkollor, me masa e kujdes të shtuar”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Lideri i AAK-së përgëzoi ministrinë e Arsimit dhe Shkencës si dhe drejtoritë komunale të arsimit duke iu dëshiruar vit të mbarë e të suksesshëm. /Insajderi.com

Të dashur nxënës, mësimdhënës e prindër! Është një shtator ndryshe nga vitet e tjera. Me sfida që nuk i kemi përjetuar…

Gepostet von Ramush Haradinaj am Sonntag, 13. September 2020