Haxhiu për incidentin në kuvend: Mendësi e mykur

Haxhiu për incidentin në kuvend: Mendësi e mykur

Ka reaguar Albulena Haxhiu e Vetëvendosjes, e cila sulmin e deputetit Xhavit Uka ndej kryeparlamentares Vjosa Osmani e ka quajtur “mendësi e mykur”, njofton Insajderi.

Më pas Haxhiu ka shtuar se qyqarët nuk mund të përfaqësojnë popullin.

Reagimi i saj i plotë:

“Nuk i ka mbetur gjë tjetër “institucionalistave” vetëm t’i vërsulen e të tentojnë sulmin ndaj një gruaje.

Kjo mendësi e mykur duhet të ndëshkohet.

Qyqarët nuk mund të quhen përfaqësues të popullit dhe as nuk përfaqësojnë popullin”./Insajderi.com