Haziri: Respektoni masat ndaj COVID-19 dhe mos u bëni për kujdes intensiv

Haziri: Respektoni masat ndaj COVID-19 dhe mos u bëni për kujdes intensiv

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, u ka bërë apel banorëve të kësaj komunë që të mos e neglizhojnë koronavirusin, njofton Insajderi.

Ai përmes një postimi në Facebook ka shkruar se respektimi i rregullave është e vetmja mënyrë e parandalimit të përhapjes.

Haziri ka bërë me dije se 1078 persona janë të prekur me COVID-19 në Gjilan, 958 të shëruar, 47 vdekje, 73 raste aktive, 15 të hospitalizuar dhe 90 mostra të pritje.

“Kujdesu e mos u bën për kujdes intensiv”, ka shkruar ai.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike sot ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në tërë Kosovën janë infektuar 80 persona./Insajderi.