Hoti: Disa komuna mund të hynë në karantinë, jemi të rrezikuar nga vala e dytë

Kryeministri, Avdullah Hoti është shfaqur shumë i shqetësuar me situatën e krijuar kur pandemia po del jashtë kontrollit.

Hoti: Disa komuna mund të hynë në karantinë, jemi të rrezikuar nga vala e dytë

Kryeministri Hoti ka mbajtur një konferencë për media për gjendjen e shpërndarjes së coronavirusit në Kosovë.

Hoti ka thënë se disa komuna mund të  hynë në karantinë pas rasteve të shumta me COVID-19

Në dy javët e fundit situata në vend ka qenë shqetësuese pasi rastet mbi dhe rreth 100 brenda ditës të raportuara si  pozitv kanë qenë konstante.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik po apelon për respektim të udhëzimeve shëndetësore si; maskat dhe distanca fizike.

Poashtu edhe Klinika Infektive po mbingarkohet nga të infektuarit që po kanë nevojë të hospitalizohen /Insajderi.com/