Hoti në Francë, nesër takohet me Macronin

Hoti në Francë, nesër takohet me Macronin

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, do të udhëtojë sot për në Paris dhe nesër do të takohet me presidentin e Republikës së Francës, Emmanuel Macron.

“Pritja zyrtare që bëhet enkas për kryeministrin e Republikës së Kosovës në Pallatin Elize në Paris, tregon kujdesin dhe përkushtimin e presidentit Macron ndaj Kosovës dhe të ardhmes së saj euroatlantike”, thuhet në njoftimin e Zyrës për Informim të Kryeministrit.

Ndryshe, të dielën pritet të rifillojë dialogu Kosovë-Serbi nën mbikëqyrjen e Bashkimit Evropian./Insajderi.com