Hoti nga Uashingtoni publikon një foto të Rugovës në Shtëpinë e Bardhë

Hoti nga Uashingtoni publikon një foto të Rugovës në Shtëpinë e Bardhë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka publikuar një fotografi të presidentit Ibrahim Rugova gjatë kohës sa ish-presidenti ndjerë zhvillonte takime në Shtëpinë e Bardhë.

Hoti, ndodhet në Uashington për takimin e 4 shtatorit ku do të takohet me presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq, njofton Insajderi.

Takimi është thirrur nga i dërguari special amerikan për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell.

Hoti në Uashington ka udhëtuar me një ekip prej tetë zyrtaresh së shtetit të Kosovës. /Insajderi.com

Gepostet von Avdullah Hoti am Donnerstag, 3. September 2020