Hoti pas nënshkrimit: Marrëveshja duhet të çojë kah njohja reciproke

Hoti pas nënshkrimit: Marrëveshja duhet të çojë kah njohja reciproke

Pas nënshkrimit të marrëveshjes në mes të Kosovës e Serbisë në Shtëpinë e Bardhë, është deklaruar shkurtimisht, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, njofton Insajderi.

Hoti, siç raporton Reuters, tha se “marrëveshja duhet të çojë ka njohja reciproke në mes të të dyja vendeve”.

Pas nënshkrimit është deklaruar edhe presidenti amerikan, Donald Trump.

Ai ka pohuar se “Kosova dhe Serbia të dyja janë përkushtuar drejt normalizimit ekonomik”.

“Duke u fokusuar në krijimin e vendeve të punës dhe rritjen ekonomike, të dyja vendet ishin të afta të bënin një kalim të madh”./Insajderi.com