Hoti në Shqipëri

Hoti pritet me ceremoni shtetërore nga Rama

Hoti pritet me ceremoni shtetërore nga Rama

Avdullah Hoti e ka vizituar për herë të parë Shqipërinë si kryeministër i Kosovës.

Ai është pritur nga Edi Rama me nderime të larta shtetërore dhe i është shtruar tepihu i kuqë nga Garda Kombëtare.

Pas takimit prapa dyerve të mbyllura, Rama e Hoti pritet të kenë një konferencë të përbashkët për media.

Hoti më pas ka takime edhe me krerët tjerë të shtetit dhe institucioneve të Shqipërisë./Insajderi.com