Vizita në Tiranë

Hoti takohet edhe me Metën

Hoti takohet edhe me Metën

Avdullah Hoti, është takuar edhe me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, në kuadër të takimeve që po i zhvillon në vizitën e parë zyrtar si kryeministër i Kosovës në Tiranë, njofton Insajderi.

Takimi ka qenë i mbyllur për media dhe nuk pritet të ketë konferencë për gazetar, siç pati pas takimit me kryeministrin Edi Rama, i cili u zhvillua paraprakisht.

Kryeministri kosovar pas këtij takimi, do të zhvillojë edhe takime të tjera me liderë shtetërorë e politikë në Shqipëri./Insajderi.com