Hoti vizitë zyrtare në Shqipëri

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti viziton sot Shqipërinë ku do të takohet me kryeministrin shqiptar, Edi Rama.

Hoti vizitë zyrtare në Shqipëri

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, do ta vizitojë Tiranën në një vizitë zyrtare në Shqipëri.

Hoti ka njoftuar takim me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Dy ditë pasi ky i fundit vizitoi Kosovën ku u takua me zyrtarë të lartë të shtetit dhe liderë partiak në vendin tonë.

Kjo vizitë e Hotit është e para zyrtare në Shqipëri prej se ky i fundit u zgjodh kryeministër i Republikës së Kosovës. /Insajderi.com/