I jepet lamtumira e fundit policit Sami Thaqi

I jepet lamtumira e fundit policit Sami Thaqi

Sot u zhvillua ceremonia zyrtare e varrimit të policit, Sami Thaqi, i cili humbi jetën gjatë aksionit antidrogë në Zhur të Prizrenit mbrëmjen e së martes.

Qytetarë të shumtë dhe zyrtarë policorë u mblodhën në varrezat e fshatit Karashnik të Malishevës, për t’i dhënë lamtumirën e fundit.

Sami Thaqi ndërroi jetë mbrëmë  në një shpërthim me bombë në shtëpinë e të dyshuarit Irfan Badalli.

Dy policë të tjerë u plagosën rëndë, ndërsa i plagosur mbeti edhe fëmija 12 vjeçar i të dyshuarit.