Ia merr kuletën, e godet me thikë dhe pastaj ia vjedh veturën – hajni në Ferizaj

Ia merr kuletën, e godet me thikë dhe pastaj ia vjedh veturën – hajni në Ferizaj

Në Ferizaj një person është goditur me thikë nga një hajdut, pasi ka tentuar t’i rezistojë derisa ai tentonte t’ia merrte kuletën, njofton Insajderi.

Në konflikt e sipër, agresori ka nxjerrur thikën dhe e ka goditur disa herë, në disa pjesë të trupit, dhe me dhunë e ka vënë kuletën në posedim.

Më pas, për t’u larguar nga vendi i ngjarjes e ka shfrytëzuar veturën e viktimës, duke ikur në drejtim të panjohur.

I godituri me thikë është dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për t’u trajtuar.

Derisa në vendin e ngjarjes kanë dalur policia të cilët po e hetojnë rastin.

Ngjarja ka ndodhur dje, e premte, rreth orës 22:00 në mbrëmje, por ende nuk raportohet për të arrestuar./Insajderi.com