Imri Ahmeti reagon pas sekuestrimit të narkotikëve në Lipjan

Imri Ahmeti reagon pas sekuestrimit të narkotikëve në Lipjan

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, ka reaguar pas kapjes së 400 kilogramëve drogë në komunën që ai udhëheq, shkruan Insajderi.

“Në Lipjan është e lehtë të bësh jetë, por nuk është e lehtë të kalosh transit”, ka shkruar Ahmeti në Facebook.

Ai ka përgëzuar Policinë e Kosovës dhe pjesëmarrësit e tjerë në aksion.

Gjatë ditës së hënë, Policia e Kosovës pas një aksioni të përbashkët me autoritetet e Shqipërisë, Italisë dhe DEA amerikane kanë sekuestruar 400 kilogramë kokainë dhe arrestuar shtatë persona./Insajderi.com