Isa Mustafa feston ditëlindjen – ja sa vjet po i mbush

Isa Mustafa feston ditëlindjen – ja sa vjet po i mbush

Kryetari i Lidhjes Demoratike të Kosovës, Isa Mustafa,  po feston ditëlindjen. Mustafa ka lindur në vitin 1951, sot ai po mbush 68 vjet.

Gjendja e tij shëndetësore është e mirë dhe stabile, kështu ka deklaruar vetë Mustafa, pasi ishte prekur nga një sindromë e rrallë nga e cila u trajtua në një klinikë gjermane.

Mustafa ka siguruar opinionin publik se ka kaluar fazën e rëndë shëndetësore.

Për ditëlindjen e tij ka shkruar zyrtari i LDK-së, Bajram Gecaj.

Në një postim në Facebook, Gecaj ka shkruar: Urime ditëlindja Kryetar!