Ish-këshilltari i Thaçit tallet me politikat sociale të Kurtit

Ish-këshilltari i Thaçit tallet me politikat sociale të Kurtit

Ish-këshilltari i Thaçit, Adil Behramaj, ka komentuar premtimet e liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që kanë të bëjnë me politikat sociale të tij dhe partisë së tij, njofton Insajderi.

Behramaj ka ironizuar me këtë fakt, duke thënë se aktualisht, qeveria ndanë 85 euro për çdo krerë të lopëve dhe buallicave, e nga 20 euro për çdo krerë të deleve e dhive, shkruan lajmi.net.

“Rriti, rriti edhe pak Albin, mos i jep menjëherë argumente opozitës që t’i zhvlerësojnë politikat e tua sociale!”, ka shkruar Behramaj./Insajderi.com