Ish-redaktori në televizionin e “regjimit” kandidat i VV-së për kryetar të Deçanit

Ish-redaktori në televizionin e “regjimit” kandidat i VV-së për kryetar të Deçanit

Lëvizja Vetëvendosje ka akuzuar me dhjetëra herë Radio Televizionin e Kosovës, se është i kapur nga pushteti. Nga kjo parti akuzat më të shpeshta kanë ardhur se menaxhmenti dhe krerët e lartë të këtij televizioni janë të kapur për siç thonin ata nga “Klani Pronto”.

E pikërisht një ish-punëtor i këtij televizioni i ngarkuar si redaktor Zekë Sinanaj, në këtë televizion është përzgjedhur nga Lëvizja Vetëvendosje për të qenë kandidatë për kryetar të Komunës së Deçanit.

Lajmi është bërë i ditur përmes rrjetit social “Facebook”.

Me Zekë Sinanaj, njeriun që më 22 tetor, do të bëjë ndryshimin e madh në Deçan!

Posted by Ilir Cacaj on Wednesday, 16 August 2017