Jakup Krasniqi: Thaçi e Veseli kanë pasur armiqësi me Adem Jasharin

Ish-kryeparlamentari i Kosovës kishte deklaruar vite më parë se Thaçi e Veseli kishin armiqësi me Adem Jasharin.

Jakup Krasniqi: Thaçi e Veseli kanë pasur armiqësi me Adem Jasharin

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci ka shpërndar një video në Facebook në të cilën ish-kryeparlamentari, Jakup Krasniqi thoshte se Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli ishin në armiqësi me Adem Jashairn.

Krasniqi thotë se ai ka pasur raporte të balancuara me Thaçin e Veselin.

Kjo video shpërndahet vetëm pak ditë pasi Gjykata Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj presidentit, Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit.

VIDEO

Gepostet von Gani Geci am Sonntag, 28. Juni 2020