Jep dorëheqje anëtari kryesisë së AAK-së

Jep dorëheqje anëtari kryesisë së AAK-së

Anëtari i kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besim Demi, ka dhënë dorëheqje nga partia e Ramush Haradiajt.

“Nuk jam më pjesë e AAK-së”, ka shkruar ai shkurt në Facebook.

Demi ka qenë zyrtar anëtar i kryesisë së AAK-së, njofton Insajderi.

Ky subjekt politik ka qeverisur në këto shtatë muaj dhe ende nuk ka vendosur nëse në zgjedhjet e ardhshme do të kandidojë e vetme apo do të ketë koalicion. /Insajderi.com