Jevtiq: Për të hyrë nga Serbia në Kosovë nuk kërkohet testi PCR

Jevtiq: Për të hyrë nga Serbia në Kosovë nuk kërkohet testi PCR

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiq, thotë se qytetarëve që hyjnë në Kosovë nga Serbia nuk iu kërkohet testi negative PCR për COVID-19, njofton Insajderi.

Këtë sqarim Jevtiq e bëri me anë të një postimi në llogarinë e tij në Twitter.

“Për të sqaruar dilemën rreth testeve PCR për hyrjen në Kosovë nga Serbia: NUK kërkohet një test negativ PCR për COVID-19”, ka shkruar ai.

Njoftim ai e bëri pasi që sot kanë hyrë në fuqi masat e reja në luftën kundër Coronavirusit. /Insajderi.com