Luftë e drejtë, nuk merzitemi

Kadri Veseli: Nuk mërzitemi, e dimë pse kemi luftuar

Ka reaguar përsëri kreu i PDK-së Kadri Veseli. Ai thotë se nuk merziten sepse e di që lufta e tij dhe e UÇK-së ka qenë e drejtë.

Kadri Veseli: Nuk mërzitemi, e dimë pse kemi luftuar

Në rrjetin social Facebook, ka reaguar përsëri Kadri Veseli pas akuzave nga Gjykata Speciale ndaj tij dhe presidentit të vendit Hashim Thaçit, duke thënë se nuk mërzitet aspak sepse e di që lufta e tij dhe e bashkëluftëtareve të tij ka qenë e drejtë, njofton Insajderi.

“Ai që ka qenë luftëtar, nuk mërzitet sepse e di pse ka luftuar. Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ishte e shenjtë dhe luftëtarët e lirisë kanë mbrojtur popullin, familjet, shtëpitë dhe nderin e tyre”

Më pas Veseli ka thënë se “po të jetë nevoja do ta mbrojmë edhe një herë me fakte lutën tonë të drejtë”. /Insajderi.com