Kadri Veseli tregon se cilat parti janë të parat në sondazhe – befason me vendin e dytë

Kadri Veseli tregon se cilat parti janë të parat në sondazhe – befason me vendin e dytë

Kryetari i PDK-së dhe kryeparlamentari Kadri Veseli thotë se partia e tij është e para në sondazhe.

Sipas tij Lidhja Demokratike e Kosovës, është e dyta pavarësisht se sipas tij mund të nervozohen partitë e tjera.

Ai inisiton se partia që e udhëheqe është bindshim partia e parë më e votuar në Kosovë.

“Me sondazhe po qëndrojmë shumë mirë. Jemi bindshëm të parët edhe nga Lidhja Demokratike e Kosovës.  Janë spekulime të gjitha të tjerat. Lidhja Demokratike e Kosovës, janë partia e dytë, munden me u nervozu partitë të tjera, por jemi bindshëm të parët. Me këtë proces, nuk do të lejoj të fyhen figura të PDK-së, që kanë probleme me ligjin, do të përballen me ligjin. Nuk kam me leju me bartë përgjegjësi njerëzit e korrptuar”, ka thënë Veseli për Periskopin.