Digjen 2 hektarë pyje në Drenas

Digjen 2 hektarë pyje në Drenas

Gjatë ditës së djeshme në fshatin Sankoc të komunës së Drenasit rreth orës 13:40 janë përfshirë nga zjarri rreth 2 hektarë pyll.

Policia ka njoftuar se rastin e ka raportuar një mashkull. Teksa zjarrfikësit kanë dalur në vendin e ngjarjes dhe kanë lokalizuar zjarrin.

Përvec  dëmeve materiale nuk raportohet për të lënduar. /Insajderi.com