Kamioni me beton për pak bie nga ura në Ferizaj, policia jep detaje

Kamioni me beton për pak bie nga ura në Ferizaj, policia jep detaje

Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Nerodime të Ferizajt ku një kamion me beton për pak sa nuk ka rënë nga ura.

Lajmin për Insajderi.com e ka konfirmuar majori Mehmetali Hajdini, cili ka bërë të ditur se si pasojë e aksidentit ka pësuar lëndime vetëm një person.

Ai shtoi se personi i lënduar është dërguar për tretman mjekësor dhe se më pas është liruar.

“Aksident i lehtë në mes të dy autmojeteve, kamioni e ka lëshuar rrugën afër urës, rreth 1 metër e gjysmë, vetëm gomat e para kanë rënë. Si pasojë e këtij aksidentit, lëndime të lehta turpore ka pësuar vetëm një person, i cili pasi ka pranuar tretman mjekësor është liruar menjëherë”, ka thënë Hajdini./Insajderi.com