Kandidati që prinë deri më tash në Prizren

Kandidati që prinë deri më tash në Prizren

Në bazë të të dhënave në monitorin e Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve, kandidati i PDK-së, Shaqir Totaj prinë ndaj kandidatit të Vetëvendosjes, Mytaher Hakuka.

Nga numërimi i deritashëm i votave del se Shaqir Totaj (PDK) ka marrë 368, kurse Mytaher Haskuka (VV) i ka marrë 328.

Në QNR ende po vazhdon numërimi i votave me kusht, atyre me postë dhe votave të personave me nevoja të veçanta./Insajderi.com