Kandidati për deputete nga AAK thotë se ju vodhën votat

Kandidati për deputete nga AAK thotë se ju vodhën votat

Ish-zëvendësministri i Arsimit në Qeverinë “Haradinaj”, njëherë edhe kandidat për deputet nga kjo parti, Muhamet Kelmendi dyshon për keqpërdorimi të votave.

Përmes një statusi të tij në ‘Facebook’, Kelmendi e ka pranuar se nuk ka siguruar votat për tu zgjedhur deputet, por që nuk është i sigurt se ku shkuan votat.

“Falimenderoj te gjithe ata qe me votuan dhe u angazhuan qe une te zgjedhem deputet.
Vota nuk mjaftoje per kete post popullor. Shkaqe ka te shumeta…!
Por, pavaresisht asaj se ku ka shkuar vota, kush i mori dhe u be deputet, falimenderit per besimin dhe iu garantoj se do te mbetem i njejte edhe jashte”, ka shkruar Kelmendi.