Kapen “mat” 12 persona duke luajtur bixhoz.

Kapen “mat” 12 persona duke luajtur bixhoz.

12 persona në Ferizaj janë kapur “mat”, duke luajtur bixhoz.

Bixhozi  në Kosovë është i ndaluar në bazë të normave ligjore.

Policia e Kosovës kishte marrë informacion për këtë aktivitet ilegal për ta nisur aksionin.

Ata si dëshmi kanë konfiskuar 144-zhitona, dhe letra bixhozi, njofton Insajderi.

Të gjithë personat pas intervistimit, në konsultim me prokurorin janë liruar në procedurë të rregullt.

Rasti po vazhdon të hetohet edhe më tutje. /Insajderi.com