Katër këmbësorë janë goditur nga veturat gjatë 24 orëve të fundit

Katër këmbësorë janë goditur nga veturat gjatë 24 orëve të fundit

Policia ka bërë të ditur se fshatin Llabjan të Novobërdës është arrestuar një person i dyshuar i cili përderisa ishte duke lëvizur me veturë dhe duke mos përshtatur shpejtësinë e lëvizjes me kushtet e rrugës , godet tri këmbësore.

Viktimat kane pësuar lëndime trupore të cilat janë dërguar për tretman mjekësor në QKUK.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet ne mbajtje.

Po ashtu, policia njofton se gjatë ditës së djeshme është goditur edhe një këmbësor. Rasti ka ndodhur në Ferizaj.

“Raportohet se i dyshuari mashkull K-Shqiptar përderisa ishte duke lëvizur me veturën Opel me targa lokale, nga pakujdesia ka goditur këmbësorin – viktimën mashkull K-Shqiptar”, thuhet në njoftimin e policisë.

Sipas policisë, viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor.

Nuk raportohet për të arrestuar. Me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt./Insajderi.com