Katër të vdekur dhe 168 raste të reja me Coronavirus në Shqipëri

Katër të vdekur dhe 168 raste të reja me Coronavirus në Shqipëri

Katër persona kanë vdekur meqë nuk kanë arritur t’i bëjnë ballë më gjatë infektimit me Coronavirus në Shqipëri, njofton Insajderi.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë, të cilët njoftojnë se përgjatë 24-orëve të fundit, edhe 168 persona kanë rezultuar pozitivë me këtë virus.

Ndërkohë që janë shëruar 94 pacientë të infektuar deri më sot. /Insajderi.com