Katër të vdekur dhe 306 raste të reja me Coronavirus në Maqedoni të Veriut

Katër të vdekur dhe 306 raste të reja me Coronavirus në Maqedoni të Veriut

Katër persona kanë vdekur brenda 24 orëve të fundit si pasojë e infektimit me Coronavirus në Maqedoninë e Veriut, njofton Insajderi.

Përveç viktimave të regjistruara, në këtë vend gjatë po të njëjtës kohë janë shënuar edhe 306 raste të reja pozitive me COVID-19.

Nga Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi njoftohet se 71 persona janë shëruar, ndërsa të shtruar në spital janë 260 persona. /Insajderi.com