Katër të vdekur e 302 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Katër të vdekur e 302 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë kryer 1329 testime për COVDI-19, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 302 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2, njofton Insajderi.

Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, fatkeqësisht e kanë humbur betejën me COVID një 77 vjeçar dhe një 80 vjeçare nga Tirana, një 80 vjeçar nga Fier, një 82 vjeçar nga Durrësi.

Janë shëruar 82 qytetarë, duke e çuar në 10548 numrin e të shëruarve në vend që prej fillimit të epidemisë./Insajderi.com