Këshilltari Hotit kundërshton Hazirin në idenë për shkëmbim territorial

Këshilltari Hotit kundërshton Hazirin në idenë për shkëmbim territorial

Visar Berisha, këshilltar i kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, ka kundërshtuar idenë e shkëmbimit të territoreve.

Këtë ide e ka shprehur përsëri kryetari nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri.

Berisha ka thënë se kërkesa të tilla “prekin integritetin territorial të Kosovës dhe është thirrje për përmbysje të kushtetutës”.

“Është inzult ndaj subjektiviteti. Është goditje ndaj pozicionit dialogues te Republikës së Kosovës”, ka thënë ai ndër tjerash. /Insajderi.com

Qendrimi dhe kerkesa per te prekur integritetin teritorial te Kosoves eshte thirrje per te permbysur Kushtetuten. Eshte…

Gepostet von Visar K. Berisha am Mittwoch, 2. September 2020