Këto do të jenë temperaturat në ditët e fundit të korrikut

Këto do të jenë temperaturat në ditët e fundit të korrikut

Parashikuesit e motit paralajmërojnë mot me vranësira dhe intervale me diell, për dy ditët e fundit  të muajit korrik. Treguesi i motit ‘Prishtina Weather’ njofton se temperatura maksimale këto dy ditë do të jetë 12 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale 32.

Parashikimi i detajuar:

30.07.2019 – Vransira dhe intervale me diell. Në mëngjes në vise të ulëta mundësi për mjegull/mjegullinë. Pasdite vende-vende mundësi për reshje të dobëta shiu. Erë e lehtë dhe mesatare nga veriperëndimi 2-9m/s. Indeksi UV: 7.

31.07.2019 – Nxehtë, kryesisht me diell. Pasdite priten zhvillime të vransirave lokale, e rreth viseve malore mundësi për reshje lokale shiu me bubullima. Erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 1-7m/s. Indeksi UV: 8.