Këto do të jenë temperaturat për sot, pasditet pritet të ketë edhe shi

Këto do të jenë temperaturat për sot, pasditet pritet të ketë edhe shi

Për dallim nga dy ditët e kaluara sot do të jetë më freskët, ndërsa pasditet pritet të ketë edhe reshje të shiut.

“Pasdite dhe në mbrëmje pritet të ketë edhe zhvillime të shtrëngatave me shi, që vende-vende mund të shoqërohen edhe me breshër”, thuhet në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik

Nga dita e enjte masa më të ftohta ajrore do të depërtojnë mbi rajon, që pritet të zbresin temperaturat për 10 deri 15 gradë C.