Këto janë tri komunat që nuk e deshën Albin Kurtin për kryeministër

Këto janë tri komunat që nuk e deshën Albin Kurtin për kryeministër

Lëvizja Vetëvendosje në zgjedhjet e 6 tetorit doli e para me me 26.16% dhe do t’I ketë 32 deputet.

Albin Kurti në total ka marrë 183 868 vota.

Kurti është votuar më së shumti në Prishtinë, Prizren e Gjilan ndërsa komunat me shumicë shqiptare ku ka marrë më së paku vota janë Juniku, Deçani dhe Hani i Elezit, shkruan Periskopi.