Kjo është kryesia Re e LDK-së

Kjo është kryesia Re e LDK-së

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka zgjedhur anëtarët e kryesisë së re të partisë.

Në këtë kryesi do të mungojnë shumë figura të njohura si Agim Veliu, Ismet Beqiri, Muharrem Svarqa, Skënder Hyseni, Arban Abrashi e Naser Osmani.

Nënkryetar të partisë do të jenë Lutfi Haziri, Anton Quni, Gazmend Muhaxheri e Shqipe Mjekisi.

Lidhja Demokratike e Kosovës ditë më parë votoi për kryetarin e ri si dhe për Këshillin e Përgjithshëm. /Insajderi.com

Këta janë anëtarët e rinj të Kryesisë

Kujtim Shala
Avdullah Hoti
Hykmete Bajrami
Arben Gashi
Armend Zemaj
Sibel Halimi
Doruntinë Maloku
Ekrem Hyseni
Ardian Shala
Xhafer Tahiri
Alban Zogaj
Vlora Dumoshi
Safet Kamberi
Brikenda Kryeziu
Fadil Krasniqi
Sokol Haliti
Teuta Sahatqija
Valon Murtezaj
Besian Mustafa
Lutfi Zharku
Muhamet Hamiti
Faton Bislimi
Rrezarta Krasniqi
Ilir Ferati
Besa Gaxherri
Kryetare e Forumit të Gruas: Lirije Kajtazi
Forumit Rinor: Fidan Rekaliu