Kjo është pasuria e kryeministrit të ardhshëm

Kjo është pasuria e kryeministrit të ardhshëm

Albin Kurti mund të jetë kryeministri i ardhshëm i Kosovës.

Ai para se të kandidojë për deputet të Kosovës, ka deklaruar edhe pasurinë e tij.

Në formularin e dorëzuar në KQZ ai ka deklaruar se ka vetëm një shtëpi prej 67 metrave katror në Oslo të Norvegjisë e cila kap vlerën e 400 mijë eurove.

Ndërsa ka deklaruar edhe pagën e tij vjetore prej rreth 21 mijë eurove, shkruan Insajderi.

Kurti siç tashmë dihet jeton me gruan dhe vajzën e tij në një banesë me qera në Prishtinë./Insajderi.com