Koalicioni 100% – kaq harxhuan Haradinaj dhe Ahmeti gjatë fushatës

Koalicioni 100% – kaq harxhuan Haradinaj dhe Ahmeti gjatë fushatës

Komisioni Qendror Zgjedhor sot ka publikuar raportin financiar se sa kanë harxhuar partitë politike për fushatën zgjedhore.

Koalicioni AAK-PSD ka harxhuar rreth 350 mijë euro për fushatën e zgjedhjeve të 6 tetorit – saktësisht 346 mijë e 544.15 euro, shkruan Insajderi.

AAK-PSD do të kenë 13 deputetë në Kuvendin e Kosovës./Insajderi.com

 

Shiko edhe: