Konjufca dënon sulmin mbi gazetarin Syla

Konjufca dënon sulmin mbi gazetarin Syla

Funksionari i lartë i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka dënuar sulmin mbi gazetarin, Valon Syla.

Konjufca, tha se një veprim i tillë është i papranueshëm.

“Një veprim i tillë është i papranueshëm dhe institucionet përkatëse duhet ta kryejnë punën e tyre”, tha ai.

Valon Syla është rrahur në Prishtinë të martën nga një mërgimtar pas deklaratave të gazetarit për diasporën shqiptare. /Insajderi.com