Kosnett përfundon vizitën në Vetëvendosje, nuk deklarohet për media

Kosnett përfundon vizitën në Vetëvendosje, nuk deklarohet për media

Ka përfunduar takimi ndërmjet ambasadorit amerikan në Kosovë, Philip Kosnnet dhe liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili njëherësh është kandidat për kryeministër, njofton Insajderi.

Pas përfundimit të takimit, Kosnett nuk është prononcuar për media.

Deri më tani nuk është konfirmuar arsyeja e vizitës.

Kujtojmë se, një ditë pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare të 14 shkurtit, Kosnett ka përgëzuar Kosovën për organizimin e zgjedhjeve të lira e demokratike duke thënë se Amerika qëndron krah Kosovës.

Lëvizja Vetëvendosje ka dalë parti fituese në këto zgjedhje, e pasuar nga Partia Demokratike dhe në vendin e tretë Lidhja Demokratike e Kosovës.Top of Form/Insajderi.com