KQZ rrit kapacitetet e numërimit në QNR

KQZ rrit kapacitetet e numërimit në QNR

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka rritur kapacitetet në Qendrën e Numrimit dhe të Rezultateve, njofton Insajderi.

Kjo rritje po bëhet në mënyrë që të dalin sa më shpejt përfundimet e rezultateve përfundimtare sa i përket rinumërimit të votave.

Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka konfirmuar se do të punohet me 40 tavolina numërimi, 12 më shumë sa ishin gjerë të martën.

Ai ka shtuar se në orën 15:00 do të mbajë konferencë për media në QNR për të njoftuar në lidhje me progresin e punës. /Insajderi.com